Styl toskański – aranżacje natchnione włoskim słońcem

Jeśli mielibyśmy wyłonić wśród stylów wnętrzarskich jeden, który najbardziej kojarzy się z sielskimi, słonecznymi wakacjami, to bez wahania wskazalibyśmy ten w klimacie toskańskich wnętrz. Aranżacje w tym klimacie idylliczne, przesiąknięte ciepłem domowego ogniska, mające w sobie ducha poprzedniej epoki. Wyjątkowość i piękno domów urządzonych w stylu toskańskim potęgują wiejskie, włoskie krajobrazy, bogate w zieleń i strzeliste rzędy cyprysów.

Przenieśmy się więc do tej zaczarowanej krainy. Na pierwszy plan w toskańskich wnętrzach wychodzą naturalistyczne akcenty. Na ścianach króluje kamień a na podłogach terakota. Te chłodne elementy przełamują drewniane dodatki w postaci belek. Włoskie aranżacje kochają masywne kredensy i bielone stoły oraz krzesła.

Nie można wyobrazić sobie wiejskiego, włoskiego domu bez ogromnego stołu otoczonego wianuszkiem krzeseł. Ciepła dodają im również tradycyjne dodatki w postaci haftowanych zazdrostek oraz krochmalonych obrusów. Charakterystyczne dla toskańskich wnętrz są również szerokie okiennice, często z zewnątrz ozdobione shuttersami.

Wnętrza w stylu toskańskim bazują na prostych, naturalnych kolorach. Najczęściej spotkamy w nich biel, beż i brąz. Nie brakuje w nich jednak barw charakterystycznych dla śródziemnomorskich aranżacji, takich jak khaki, oliwka, żółcie oraz rdzawe odcienie czerwieni.

Styl toskański łączy w sobie monumentalność z delikatnością. Odnajdziemy w nim nutę elegancji zwinnie połączoną z wiejską prostolinijnością. Jesteśmy pewni, że każdy kto miał lub będzie miał do czynienia ze stylem toskańskim wspomina go z głębokim sentymentem. Jest w nim wiele magii i ciepła, które skutecznie podsycane jest przez promienie włoskiego słońca!


← Previous post

Next post →

2 Comments

  1. Piękny ten styl 🙂 wygląda jak z dawnych czasów

  2. Aranżacje ciekawe i miłe dla oka. Drewno jest wdzięcznym materiałem tworzącym nastrój ciepła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *