Styl toskański – aranżacje natchnione włoskim słońcem

Wnętrze w stylu toskańskim

Jeśli mielibyśmy wyłonić wśród stylów wnętrzarskich jeden, który najbardziej kojarzy się z sielskimi, słonecznymi wakacjami, to bez wahania wskazalibyśmy styl toskański. Aranżacje w tym klimacie idylliczne, przesiąknięte ciepłem domowego ogniska, mające w sobie ducha poprzedniej epoki. Wyjątkowość i piękno domów urządzonych w stylu toskańskim potęgują wiejskie, włoskie krajobrazy, bogate w zieleń i strzeliste rzędy cyprysów.

Naturalność stylu toskańskiego

Przenieśmy się więc do tej zaczarowanej krainy. Na pierwszy plan w toskańskich wnętrzach wychodzą naturalistyczne akcenty. Na ścianach króluje kamień a na podłogach terakota. Te chłodne elementy przełamują drewniane dodatki w postaci belek. Włoskie aranżacje kochają masywne kredensy i bielone stoły oraz krzesła.

Styl toskański i dodatki wnętrzarskie

Nie można wyobrazić sobie wiejskiego, włoskiego domu bez ogromnego stołu otoczonego wianuszkiem krzeseł. Ciepła dodają im również tradycyjne dodatki w postaci haftowanych zazdrostek oraz krochmalonych obrusów. Charakterystyczne dla toskańskich wnętrz są również szerokie okiennice, często z zewnątrz ozdobione shuttersami.

Słoneczna kolorystyka stylu toskańskiego

Wnętrza w stylu toskańskim bazują na prostych, naturalnych kolorach. Najczęściej spotkamy w nich biel, beż i brąz. Nie brakuje w nich jednak barw charakterystycznych dla śródziemnomorskich aranżacji, takich jak khaki, oliwka, żółcie oraz rdzawe odcienie czerwieni. Ta charakterystyczna kolorystyka sprawia, że wnętrza są pełne ciepła i przytulności.

Idylliczny charakter wnętrz

Styl toskański łączy w sobie monumentalność z delikatnością. Odnajdziemy w nim nutę elegancji zwinnie połączoną z wiejską prostolinijnością. Jesteśmy pewni, że każdy kto miał lub będzie miał do czynienia ze stylem toskańskim wspomina go z głębokim sentymentem. Jest w nim wiele magii i ciepła, które skutecznie podsycane jest przez promienie włoskiego słońca! We wnętrzach urządzonych w tym klimacie można poczuć się jak w raju!

A jak wam podoba się styl toskański? Czy urządzilibyście własne wnętrze w tym klimacie? Dajcie znać w komentarzach 🙂 Jesteśmy bardzo ciekawi, czy wnętrza muśnięte włoskim słońcem to tylko wakacyjne marzenie czy sposób na życie!

← Previous post

Next post →

8 Comments

  1. Piękny ten styl 🙂 wygląda jak z dawnych czasów

  2. Aranżacje ciekawe i miłe dla oka. Drewno jest wdzięcznym materiałem tworzącym nastrój ciepła.

  3. Styl toskański ma specyficzny klimat, jest bardzo artystyczny i romantyczny zarazem. Wnętrza w stylu toskańskim cechują się też ciepłymi barwami, ponieważ tak jak widać na załączonych zdjęciach Toskania to Słońce i barwy natury. Wyjątkowy styl architektoniczny.

  4. Czuć ten włoski klimat przez same zdjęcia! Chciałoby się tam teraz być 🙂 Bardzo fajny styl, rzadko spotykany w Polsce dlatego podkradam inspirację do swojego domku letniskowego. Trzeba tam wprowadzić trochę toskańskiego słońca a domek nabierze trochę unikalności 🙂

  5. Przepiękne i tak klimatycznie urządzone mieszkanie 🙂 Na pierwszy rzut oka widać ten niestandardowy styl 🙂

  6. Pięknie, po prostu nie ma innych słów.. 🙂

  7. Czuć wiosnę i to nie tylko na dworze 😀 A ta kuchnia jest absolutnie niesamowita, marzę o domu urządzonym w takim stylu!

  8. Zawsze zachwycały mnie włoskie aranżacje 🙂 Na każde wakacje, które spędzam we Włoszech, wybieram domki noclegowe, w których czuć ten wspaniały włoski klimat 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.