Nowy Rok to czas obierania celów i postanowień. Budzimy w sobie nowe pokłady motywacji i wzbieramy w sobie chęć do tworzenia czegoś nowego. Oczywiście część z noworocznych rezolucji ulatuje tak szybko jak powstało. Poszukujemy więc celów, których realizacja będzie widoczna tu i teraz, co zmotywuje nas do kolejnych działań. A co powiecie na stworzenie listy postanowień w kwestii dekoracji własnego wnętrza? Zmiana wystroju to rzecz jak najbardziej namacalna, która przypominać nam będzie o wnętrzarskich metamorfozach jakie zaszły w ciągu ubiegających miesięcy. Aby pomóc Wam w określeniu jakie zmiany mają zajść w waszych wnętrzach postanowiliśmy stworzyć dla Was listę MUST HAVE 2018 w której wyłoniliśmy trendy przewijające się w dekoracji wnętrz na przełomie starego i nowego roku. Stwórzcie z nami własną listę życzeń, którą z satysfakcją będziecie realizować! 😉

AFRYKAŃSKIE WZORY

Listę naszych tegorocznych faworytów rozpoczną wzory inspirowane Afryką, które coraz mocniej wypierają nordyckie ozdoby. Ich kolorystykę dominują barwy pustyni, patternami rządzą proste geometryczne szlaczki. Czy ten trend zagości na dłużej? To pokaże nam rok 2018. Póki co jest to pewien powiew świeżości, który wojuje kolejne aranżacje wnętrz na całym świecie.

GEOMETRYCZNE OZDOBY

W roku 2018 na pewno nie zabraknie geometrycznych dodatków. W sklepach z wnętrzarskimi dodatkami półki uginają się od minimalistycznych, żeliwnych ozdób (np. świeczników) oraz ciosanych, glinianych lub betonowych doniczek na sukulenty.

LIŚCIE

Trend inspirowany naturą, który wciąż cieszy się ogromną popularnością. Ubiegły rok pokazał, że na dobre pokochaliśmy zieleń (czyżby to zasługa instytutu Pantone?), szczególnie w formie dekoracji z motywem liści i sukulentów. Te urokliwe rośliny coraz częściej zdobią też nasze parapety i balkony. W 100% popieramy tą modę!

LEDowe NAPISY

Social media przepełniają zdjęcia w których wnętrzarscy blogerzy prezentują LEDowe ozdoby. Hitem ostatnich miesięcy są podświetlane tabliczki w których możemy stworzyć swój własny napis okraszony serduszkami czy gwiazdkami. Jak zapatrujecie się na taki motyw, np. w swoim salonie?

TAPETY

Wzorów jest naprawdę mnóstwo. Każdy znajdzie coś dla siebie! Pewnikiem jest, że coraz częściej sięgamy po ten rodzaj dekoracji ściennej. Projektanci stawiają na różnorodność, ale także na oryginalność, precyzję i stylowość nowych projektów. Dzięki pięknej tapecie wnętrze może zrobić na odwiedzających ogromne wrażenie!

SZARY MELANŻ

To zdecydowanie kolor, który skradł INSTAGRAM. Niezwykle ciepłe i przytulne aranżacje, które prezentują wnętrzarscy influencerzy przepełnione są dodatkami właśnie w tym kolorze. Wełniane koce, filcowe podkładki na stół czy też wezgłowia sypialnianych łóżek. Szarości zdecydowanie królują!

NÓŻKI

To że stół ma cztery nogi wiedzą wszyscy, ale jakie!? Era prostych stołów wygasa. Teraz w modzie są harpin legs, koziołki i skandynawskie skosy.

WIKLINA

Wikliniarstwo datuje swoje początki w starożytności. Trzeba więc przyznać, że ten trend powraca jak bumerang 😉 Wiadomo – wiklinowe kosze czy zestawy ogrodowe pachną trochę przysłowiowym odgrzewanym kotletem, lecz wnętrzarskie magazyny donoszą, że wiklinowe lampy lub fotele są jak najbardziej stylowym dodatkiem do salonu w roku 2018.

BALKONOWA POSADZKA

Płytki na balkonie to już przeszłość. Dekoratorzy odkryli nowy sposób na balkonową posadzkę. Układanie tej drewnianej podłogi jest dziecinnie proste a przy okazji naprawdę efektowne. Nawet na blokowym balkoniku możemy poczuć się jak na luksusowym tarasie wielkiej rezydecji. Voilà!

ORGANIZER

Lista MUST HAVE zakończona? To czas przejść do planowania realizacji zadań. Ale zaraz, zaraz! Co, jak, kiedy i dlaczego? Do tego przyda nam się porządny organizer. Naszym zdaniem ten ze zdjęcia sprawdzi się znakomicie. I do tego wpisuje się w najnowsze trendy, więc pierwszą pozycję na liście będziemy mieć już odhaczoną.

To jak? Gotowi na zmiany we wnętrzu?