Neomint – kolor roku 2020?

Rokrocznie oczekujemy z niecierpliwością na nowe trendy kolorystyczne przedstawione przez Instytut Pantone. Do czasu ogłoszenia przewodniej barwy roku 2020 pozostało jeszcze trochę czasu, lecz pojawiają się już pierwsze spekulacje na ten temat. Londyńska Agencja WGSN badająca i analizująca najbardziej topowe trendy przewiduje, że właśnie Neomint zostanie tą jedyną i niepowtarzalną barwą na fali której popłyną branże modowe i wnętrzarskie.


Purystyczny odcień mięty ma być alegorią kształtującego się świata przepełnionego technologicznymi nowinkami. Jego futurystyczny i chłodny wyraz symbolizuje szybki rozwój, który łączyć ma się z szerzeniem kultu zieleni i naturalności. Oprócz tego, Neomint pozostaje w kontrze do lansowanego niedawno odcienia Millennial Pink. Jego poprzednik był typowym, kobiecym kolorem. Neomint jest zaś neutralny płciowo, co sprzyja prognozom, iż będzie wykorzystywany w różnych typach działalności na bardzo szeroką skalę.


Pewnie zastanawiacie się jak Neomint odnajdzie się w dekoracji wnętrz. Naszym zdaniem nowoczesne aranżacje przyjmą go wyjątkowo dobrze. Pastelowe odcienie wciąż są w modzie, a jego energetyczny charakter przełamie niejedną wnętrzarską nudę. Być może zastąpi w pewnym stopniu szarość, która jak do tej pory nie ma sobie równych, jeśli chodzi o aranżacyjne barwy bazowe. Jesteśmy pewni, że doskonale komponować się będzie z bielą, błękitem a nawet różem czy fioletem.


Neomint może okazać się również strzałem w dziesiątkę w kategorii wnętrzarskiej uniwersalności. Z łatwością możemy wyobrazić sobie jego akcenty zarówno w nowoczesnych, botanicznych czy nawet prowansalskich aranżacjach.  Czy pozwoli przemycić do wnętrz nutę futuryzmu? Tego dowiemy się w roku 2020. Póki co proponujemy Wam rozejrzeć się po najbliższych wnętrzarskich magazynach i sklepach. Neomint z pewnością już na Was w nich czeka! Obrazy w odcieniu Neomint odnajdziecie również na naszym sklepie internetowym.


← Previous post

Next post →

6 Comments

  1. Neo mint na pewno stał się popularny wśród blogerów wnętrzarskich 🙂 Dla mnie jest za chłodny, wolę cieplejsze barwy ziemi. Pewnym jest, że można z nim ciekawie eksperymentować, jak nie ściany to dodatki.

    • Oczywiście! Każdy z nas ma swój gust kolorystyczny 🙂 my jesteśmy ciekawi jak zaskoczą nas nim w przyszyłym sezonie dekoratorzy wnętrz.

  2. Bardzo ładny kolor, choć sama chyba bym się nie odważyła na taką kuchnię 🙂 ale dodatki – jak najbardziej

  3. Mi się podoba, ale wiem, że każdy ma inny gust. Wiem jedno, że małe dodatki a potrafią tak zmienić wnętrze, że aż możemy być w szoku, że taki efekt jest nie wiarygodny.

  4. Piękny kolor. Jednak w moim mieszkaniu górę bierze kolor pomarańczowy i żółty. Mam też ściany w kolorze zielonym. Na razie nie planuję malowania ścian więc będzie jak jest.

  5. Ładny kolor, ale do łazienki się nie nadaje 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.