Najmodniejsze motywy geometryczne do wnętrz na rok 2022

Motywy geometryczne – trendy na rok 2022

Motywy geometryczne od kilku lat są nieodłączną częścią wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym. Na przestrzeni tego czasu zmienia się jednak ich forma, kolorystyka oraz artystyczne środki przekazu. To co jednak pozostaje niezmienne to fakt, że motywy te podziwiać możemy z perspektywy ram obrazów na płótnie. W dzisiejszym artykule pragniemy zapoznać Was z najnowszymi geometrycznymi trendami na rok 2022, które będą królować w najbardziej modnych aranżacjach.

Geometryczne motywy w duecie czerni i złota

obraz na płótnie z motywem trójkąta w czerni i złocie

Duet szlachetnej czerni i luksusowego złota doskonale odnalazł się w roli kolorów bazowych dla nowoczesnych, geometrycznych wzorów. Uzupełnia on postępowy charakter nowoczesnych wnętrz, wtrącając w nie nutę szykownej elegancji. Sprawia, że aranżacja nabiera bardziej luksusowego oblicza. W interpretacji naszych Artystów powstało kilka projektów posiłkujących się tym zgranym tandemem.  W większości oparte są one na figurze trójkąta, która prezentuje się bardzo wystawnie, okraszona wysmakowanym mieniącym się złotem i gustowną, głęboką czernią.

Geometryczne wzory z motywem marmuru

geometryczny obraz na płótnie z motywem marmuru

Motywy geometryczne rozkochały w sobie również wytworne marmury – materiał dostojny – dla którego otwierają się bramy najbogatszych apartamentów świata. Dla geometrycznych kształtów stanowią one doskonałe tło, z którego wyczarować można rasowe dekoracje ścienne. Drobne żyłki przypominające pęknięcia oraz półprzezroczyste kryształki, które są naturalną cechą marmuru, dodają geometrycznym obrazom na płótnie dynamiki oraz efektowności.

Industrialny wymiar motywów geometrycznych

motywy geometryczne do loftowego wnętrza

Foremność geometrycznych kształtów to również znamienna cecha industrialnych i loftowych brył. Wykorzystując trójwymiarowe, geometryczne bloki lub nakładając na siebie surowe faktury owalnych kształtów możemy uzyskać efekt przykuwający wzrok odbiorcy, który w  jego interpretacji będzie prekursorskim wytworem, nacechowanej artyzmem wyobraźni.

Motywy geometryczne, a efekt 3D

industrialny obraz na płótnie z motywem geometrycznym

Wspomniane już elementy trójwymiarowości mają także swoje „pięć minut” w galerii najmodniejszych elementów nowoczesnego wzornictwa. Budowanie fabuły obrazu na płótnie na efekcie 3D dodaje wnętrzom optycznego powiększenia przestrzeni a także doszukiwania się w grafice niepohamowanej głębi. Trójwymiarowość geometrycznych, nowoczesnych kształtów to również pole do swoistej dowolności prezentowania dzieła sztuki na tle aranżacji. Wieszając obraz w dowolnej orientacji otrzymamy w odpowiedzi różne, a zarazem nieoczywiste i zaskakujące wrażenia estetyczne.

Uniwersalność motywów geometrycznych

abstrakcyjny obraz na płótnie w kolorach granatowym i żółtym

Przedstawione trendy w prezentowaniu motywów geometrycznych w sztuce stanowią jedynie wstęp do szerokiego wachlarza wykorzystania tego wątku w dekoracji wnętrz. Jesteśmy pewni, że sami macie na ten temat wiele ciekawych spostrzeżeń. Podzielicie się nimi w komentarzach?

Obrazy wykorzystane w wizualizacjach:

motywy geometryczne na obrazie - szlachetny blichtrmotywy geometryczne na obrazie - szafirowy sygnetmotywy geometryczne na obrazie - finezyjna formamotywy geometryczne na obrazie - dekonstrukcjamotywy geometryczne na obrazie - antymateria

← Previous post

Next post →

2 Comments

  1. W geometrycznych, symetrycznych kształtach zawsze odnajduje coś ciekawego. Nie zdajemy sobie sprawy jak wiele tego nas otacza w codziennym życiu, a później próbujemy przenieść to na swój własny grunt 🙂

  2. Nie sądziłam, że tego typu wzory kiedyś mi się spodobają, ale tutaj rzeczywiście bardzo fajnie są przedstawione 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.