Kupując dom lub mieszkanie musimy zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest sztuka projektowania wnętrz. Jedni podchodzą do tego z zapałem, skrzętnie dobierając dodatki i dbając o najmniejsze szczegóły, inni wolą zawierzyć to zadanie innym – projektantom – ludziom o szerokiej wiedzy i wyczuciu estetycznym. Dlaczego zatrudnienie osoby do wykonania projektu wnętrza nie jest fanaberią a mądrym posunięciem opowiemy Wam w dzisiejszym wpisie w towarzystwie ponadczasowych aranżacji o niepowtarzalnym charakterze projektu JedyneTakieWnętrza  😉

projekt salonu - Jedyne Takie Wnętrza

Jedną z przesłanek do zatrudnienia projektanta wnętrz jest jego szeroka wiedza branżowa, która pozwala na funkcjonalne zaprojektowanie nawet najbardziej wymagających przestrzeni na które często laicy w temacie nie mają pomysłu (na przykład pomieszczenia ze skosami, mieszkania typu studio czy ciasne kawalerki).

projekt kuchni - Jedyne Takie Wnętrza

Projektant jako osoba mocno zagnieżdżona w temacie dekoracji wnętrz jest na bieżąco z najnowszymi trendami, śledzi nowinki w świecie designu jak również jest zaznajomiony z nowościami w ofertach wielu producentów.

projekt jadalni - Jedyne Takie Wnętrza

Zatrudnienie projektanta wnętrz wiąże się również z wieloaspektową oszczędnością. Oczywiście kwestia wynagrodzenia za pracę projektanta to sprawa odrębna oraz indywidualna – uzależniona od jego doświadczenia, umiejętności i zaangażowania.

projekt sypialni - Jedyne Takie Wnętrza

Dekorator zawęzi wydatki na wystrój wnętrza do jasno określonego przez nas budżetu. Pozwoli uchronić się nam przed pomyłkami (np. gdy w wyniku błędnych pomiarów zamówimy źle dobrany gabarytowo mebel).

projekt salonu z aneksem - Jedyne Takie Wnętrza

Nie należy zapominać również o czynniku jakim jest oszczędność czasu. Nie jesteśmy zmuszeni do przekartkowywania tysiąca katalogów oraz czasochłonnego odwiedzania salonów meblowych.

projekt salonu - Jedyne Takie Wnętrza

Niektórzy projektanci wnętrz posiadają również szeroką sieć kontaktów z podwykonawcami, dzięki czemu możemy skorzystać z pomocy sprawdzonych profesjonalistów a niekiedy też interesujących rabatów, których nie uzyskalibyśmy jako indywidualni klienci.

projekt salonu - Jedyne Takie Wnętrza

Kluczowym pytaniem dotyczącym projektowania wnętrz jest jednak to czy zaprojektowane wnętrze będzie wpisywać się w nasze gusta, będziemy czuć się w nim komfortowo i będzie nam służyć na kilka (lub nawet kilkanaście lat). Przed wyborem osoby, której powierzymy nasze cztery kąty warto zapoznać się z jej wcześniejszymi realizacjami. Obecnie większość projektantów posiada własną stronę internetową lub fanpage na której przedstawia swoje portfolio.

projekt salonu - Jedyne Takie Wnętrza