Jakiś czas temu prezentowaliśmy Wam abstrakcyjne szaleństwo kolorów naszej kolekcji InMotion. Dziś kolejna porcja elektryzujących barw, które nie tylko podziałają ożywczo na Wasze wnętrza, ale i postymulują półkule mózgowe do ochoczego działania i pozytywnego nastawienia – pamiętajcie bowiem, że kolory mają niebywałą moc!

Często pojawiającą się inspiracją dla abstrakcjonistów jest naturalne piękno natury, jej bogata różnorodność i fantastyczne połączenia kształtów. To wszystko autorzy próbują przelać na płótno za pomocą prostych linii, pól i zestawień barwnych zaczerpniętych z fauny, pionów oraz poziomów, a także samej kompozycji, by ostatecznie zawrzeć to wszystko w pięknym, wizualnym skrócie. Poniżej kilka inspirujących przykładów.

Panoramiczny obraz w formacie 120x50cm oparty na pięknych tonacjach turkusu i żółci przeplatanej delikatną czernią to ultramodne zestawienie kolorystyczne do każdego nowoczesnego salonu. Swymi barwami nawiązuje do słońca o poranku pośród traw jeziora - a może dostrzegacie inny motyw z natury? Interpretacji jest mnóstwo.

Panoramiczny obraz w formacie 120x50cm oparty na pięknych tonacjach turkusu i żółci przeplatanej delikatną czernią to ultramodne zestawienie kolorystyczne do każdego nowoczesnego salonu. Swymi barwami nawiązuje do słońca o poranku pośród traw jeziora – a może dostrzegacie w nim inny motyw z natury? Interpretacji jest mnóstwo.

Kochasz turkusy i żółcie, ale nie chcesz zmieniać aranżacji całego wnętrza? Na powyższym przykładzie widać, że wplatanie tych barw w stonowane szarości i beże klasycznego wnętrza nie stanowi żadnego problemu - wręcz przeciwnie - takie kontrasty prezentują się szokująco dobrze.

Kochasz turkusy i żółcie, ale nie chcesz zmieniać aranżacji całego wnętrza? Na powyższym przykładzie widać, że wplatanie tych barw w stonowane szarości i beże klasycznego wnętrza nie stanowi żadnego problemu – wręcz przeciwnie – takie kontrasty prezentują się szokująco dobrze.

Wnętrze z zastosowaniem prostych materiałów takich jak beton i drewno bije ciepłem i spokojem. Panoramiczny obraz swymi delikatnymi barwami i prostym motywem idealnie podkreśla te cechy, stanowiąc dodatkowo dekorację, na której można 'zawiesić oko'.

Wnętrze z zastosowaniem prostych materiałów takich jak beton i drewno bije ciepłem i spokojem. Obraz na płótnie swymi delikatnymi barwami i prostym motywem idealnie podkreśla te cechy, stanowiąc dodatkowo dekorację, na której można 'zawiesić oko’.

Prosty, skromny wystrój wnętrza świetnie koresponduje z podobnym motywem obrazu, który jednak sam w sobie załamuje optyczną pustkę na ścianie. My widzimy w nim spadające gwiazdy na niebie, a Wy?

Prosty, skromny wystrój wnętrza świetnie koresponduje z podobnym motywem obrazu, który jednak sam w sobie załamuje optyczną pustkę na ścianie. My widzimy w nim spadające gwiazdy na niebie, a Wy?

Już starożytni Grecy wierzyli w terapeutyczne właściwości kolorów. Według nich zielony poprawia samopoczucie fizyczne i emocjonalne silnie uspokajając oraz wprowadzając harmonię między umysłem a ciałem. Idealny do sypialni!

Już starożytni Grecy wierzyli w terapeutyczne właściwości kolorów. Według nich zielony poprawia samopoczucie fizyczne i emocjonalne silnie uspokajając oraz wprowadzając harmonię między umysłem a ciałem. Idealny do sypialni!

Żywa, energetyczna zieleń wraz ze dominującym w kompozycji pionem nawiązuje do motywu popularnego w 'Feng shui' - łodyg bambusa.

Żywa, energetyczna zieleń wraz ze dominującym w kompozycji pionem nawiązuje do motywu popularnego w 'Feng shui’ – najulubieńszej z roślin orientu – bambusa.

O ile dawni abstrakcjoniści głównie inspirowali się z natury oraz własnej wyobraźni, o tyle ubożsi byli od współczesnych o taki element rzeczywistości jak nowoczesne miasto. No bo miasto ówcześnie to było brudne, zatłoczone, zadymione, a i pachniało nieciekawie – czym tu się zachwycać? Dziś światowe metropolie urzekają swą mnogością wydarzeń, bogatą, nierzadko futurystyczną infrastrukturą, a także nocnym życiem pełnym kolorowych świateł. I właśnie to zainspirowało autora poniższych dzieł.

Nowoczesny design wnętrza w granacie został wzbogacony o pełen barw, nowoczesny w swej formie obraz, który je ożywia i czyni nietuzinkowym.

Nowoczesny design wnętrza w granacie został wzbogacony o pełen barw, nowoczesny w swej formie obraz, który je ożywia i czyni nietuzinkowym.

'Światła miast' w towarzystwie skromnej, delikatnej sypialni sprawiają, że wnętrze ożyło, a nasze oko inspiruje przed snem ciekawa gama nocnych barw.

'Światła miast’ w towarzystwie skromnej, delikatnej sypialni sprawiają, że wnętrze ożyło, a nasze oko inspiruje przed snem ciekawa gama nocnych barw.

Wnętrza w stylu etno to bardzo ciekawy, nowoczesny nurt w wystroju pomieszczeń. To nie tylko eksponowanie przedmiotów nawiązujących do innych kultur, ale także zastosowanie konkretnych kolorów - tu wyłaniające się z delikatnej czerni piękne czerwienie, indygo, róże, żółcie i pomarańcze.

Wnętrza w stylu etno to bardzo ciekawy, nowoczesny nurt w wystroju pomieszczeń. To nie tylko eksponowanie przedmiotów nawiązujących do innych kultur, ale także zastosowanie konkretnych kolorów – tu wyłaniające się z delikatnej czerni piękne czerwienie, indygo, róże, żółcie i pomarańcze.

Wszystkie obrazu z kolekcji 'InMotion' to piękne, ożywcze kolory tworzące abstrakcyjne kształty jakby w poruszeniu. To uniwersalny motyw do dekoracji w każdym wnętrzu - nawet tym ascetycznym, opartym na delikatnych brązach i bielach.

Wszystkie obrazy z kolekcji 'InMotion’ to piękne, ożywcze kolory tworzące abstrakcyjne kształty – jakby w poruszeniu. To uniwersalny motyw do dekoracji w każdym wnętrzu – nawet tym ascetycznym, opartym na delikatnych brązach i bielach.