Czy są wśród naszych czytelników pasjonaci książek, którzy marzą o prawdziwej, domowej biblioteczce? W dzisiejszym artykule chcemy zainspirować Was do stworzenia własnego miejsca, w którym zatopicie się w ulubionej lekturze. Miejsca, które będzie dumą Waszego mieszkania lub domu, na które patrzeć będziecie z satysfakcją i radością!

Regał z książkami dodaje wnętrzu przytulności oraz sprawia, że ma ono duszę. Zapach starych, skórzanych opraw oraz zakurzonego papieru wzbudza w nas poczucie, że miejsce staje się wyjątkowe, jest w nim historia indywidualnego człowieka, jego pasje oraz zainteresowania. Z myślą o wszystkich pasjonatach czytelnictwa przygotowaliśmy kilka inspiracji, które z chęcią przenieślibyśmy na aranżację własnego mieszkania!

Pierwsza propozycja dedykowana jest dla domów o dużej powierzchni, gdzie możemy wygospodarować osobne pomieszczenie na stworzenie domowej biblioteki. Pomieszczenie nie musi być duże, wystarczy, by jedna ściana w zupełności mogła być przeznaczona na umieszczenie na niej regałów. Oprócz tego, miejsce musi zostać wyposażone w wygodną kanapę, fotele, puszysty dywan oraz stolik w kolonialnym stylu. Zapalone świece oraz aura przytulności tego miejsca sprzyja oddawaniu się lekturze!

Druga inspiracja to chyba jedno z niespełnionych marzeń dzieciństwa każdego z nas. Wygodne miejsce przy oknie, okraszone miękkim obiciem i poduszkami. Dzienne światło, które sprzyja czytaniu oraz wysokie regały, na których z niecierpliwością czekają na nas kolejne pozycje czytelnicze!

Kolejny pomysł to istny raj dla bibliofili! Rozwiązanie, które znamy tylko z filmów i bajek – pokój ukryty za regałem! Na taki luksus pozwolić mogą sobie tylko nieliczni lecz musimy przyznać, że jest to chyba najbardziej pożądana domowa biblioteczka. Sami chcielibyśmy taką mieć!

Następna propozycja jest dla wszystkich tych, którzy nie lubią czytać w samotności. Pewnie kojarzycie przytulne kawiarnio-księgarnie, gdzie w towarzystwie przyjaciela i filiżanki aromatycznej kawy zatapiacie się w ulubionej książce. Przy okazji miejsce takie stwarza pretekst do dyskusji o czytanych lekturach, wymiany doświadczeń i spostrzeżeń! Czemu nie stworzyć takiego miejsca we własnym domu?

Dla innych definicją chwili relaksu jest także ciepły koc, wygodny fotel, gorąca herbata oraz oczywiście ulubiona książka. Jeśli dodamy do tego jesienną aurę, deszcz dudniący o parapet oraz światło lampki postawionej przy owym fotelu, stworzymy wymarzony klimat do oddania się lekturze! Spójrzcie co się stanie, gdy przeniesiemy tę wizję na realne pomieszczenie w naszym mieszkaniu!

Dwa ostatnie pomysły przyszły nam na myśl, gdy skupiliśmy się  na wnętrzach o niedużym metrażu lub minimalistycznym stylu. Miejsce na książki wygospodarować można praktycznie wszędzie. Kawałek ściany w salonie wystarczy, by umieścić tam skromny regał i zamontować kinkiet, który pozwoli nam poczytać nawet późnym wieczorem.

Gdy zagospodarowaliśmy już praktycznie każdy kąt naszego mieszkania trzeba spróbować rozwiązań nieoczywistych. Biblioteczka pod schodami? Czemu nie! Oprócz oryginalnego pomysłu jest to miejsce dosyć pojemne, więc możemy zgromadzić tam naprawdę sporą kolekcję książek.

A czy Wy naleźliście wśród naszych propozycji wymarzony pomysł na swoją własną domową bibliotekę?