Dzisiejszy artykuł postanowiliśmy zadedykować Wszystkim tym, którzy cenią sobie własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Wykonywanie takich prac nie tylko kształtuje nasze umiejętności manualne, ale także uruchamia naszą kreatywność i staje się pretekstem do spędzenia wspólnie czasu z bliskimi. Specjalnie dla Was znaleźliśmy kilka całkiem prostych pomysłów, które z całą pewnością zdołacie odtworzyć samodzielnie w domu. Gotowi na zabawę? No to zaczynamy!

GIRLANDA Z ZAJĄCZKAMI

Girlanda z zajączkami sprawdzi się nie tylko jako ozdoba dziecięcego pokoju. To również świetny pomysł na dekorację z okazji świąt Wielkanocnych. Do wykonania tej ozdoby potrzebna nam będzie miękka, biała wełna, kolorowy papier, tektura, nożyczki, klej oraz widelec. Zabawę rozpoczynamy od wykonania szablonu zająca (lub też kurczaczka, pisanki) na tekturze. Wzór odrysowujemy na kolorowym papierze i wycinamy. Wełnę nawijamy na widelec kilkanaście razy, a następnie zawiązujemy na supełek z jednej strony. Drugą stronę przecinamy – w efekcie uzyskujemy mały pomponik, który przyklejamy klejem do kolorowego szablonu. Całość mocujemy na sznurku i gotowe!

PLAKAT Z PISANKĄ

Na czas świąt warto odświeżyć domową galerię. Modne obecnie plakaty oprawione w ramy mają tę zaletę, że można je do woli wymieniać – zgodnie z obecnymi trendami lub upodobaniami. Z okazji świat z pomocą przyjdą nam kolorowe wstążki lub papiery ozdobne (na przykład te do pakowania prezentów). Wystarczy pociąć je na cienkie paski i przykleić do arkusza białej kartki. W drugiej kartce wycinamy świąteczny wzór, np. pisanki lub zajączka i przykładamy do przygotowanego wcześniej arkusza ze wstążkami. To ozdoba, która wprowadzi ducha wiosny do Waszych wnętrz!

MINIMALISTYCZNA DEKORACJA STOŁU

Szukacie efektownego pomysłu na dekorację Wielkanocnego stołu, ale nie chcecie poświęcać temu zbyt wiele czasu i energii? Spójrzcie tylko na tą minimalistyczną ozdobę. Wystarczy zawinąć w odpowiedni sposób serwetkę (może być również taka jednorazowa) i związać ją w taki sposób, by jej końce przypominały uszy zająca. Zostawiamy oczywiście przestrzeń na wielkanocne jajko, na którym rysujemy markerem buzię zająca.

ŚWIĄTECZNE KARTKI

Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne będą z pewnością bardzo miłym akcentem dla Waszych bliskich. Odrobina cierpliwości i kreatywności, a spod Waszych rąk wyjdą magiczne ozdobne kartki. Poniżej prezentujemy kilka prostych wzorów, które z pewnością uda Wam się wykonać samodzielnie!

ZAJĄCZKI ORIGAMI

Komu nie straszna sztuka origami, zapraszamy do zabawy z tą formą twórczości. Spójrzcie tylko jak niesamowicie prezentują się papierowe zajączki. Na pewno zwrócą uwagę Waszych gości i kto wie, być może staną się okazji do wspólnej zabawy. Nie zapomnijcie zostawić trochę kolorowych kartek. Przy świątecznym stole dzieci z dużą chęcią będą chciały wykonać własnego kicającego przyjaciela!

WIELKANOCNE SPINACZE

Te spinacze będą hitem tegorocznych świąt w Waszym domu. I nie muszą służyć wyłącznie do wieszania prania. Możecie nimi spiąć serwety na świątecznych stołach, zamknąć nimi opakowanie z prezentami od zajączka lub mogą po prostu posłużyć do zabawy. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni i fantazji.

Poczuliście się zainspirowani? Jeśli tak to jest nam bardzo miło. Sami zabieramy się do wykonywania własnych świątecznych ozdób!