Biel to jeden z najbardziej ponadczasowych trendów w dekoracji wnętrz. To kolor uniwersalny, bazowy, stanowiący punkt wyjścia dla wielu ujmujących aranżacji. Był inspiracją między innymi dla stylu skandynawskiego, prowansalskiego i industrialnego. To także idealny kolor do tworzenia kontrastów. Z drugiej strony istnieje jednak wiele opinii, że kolor biały jest niepraktyczny i nudny. Inni zarzucają, że wnętrza w tonacji bieli są zimne i mało przytulne. Nic bardziej mylnego. Na rynku znajdziemy wiele farb zmywalnych (na przykład lateksowych), których producenci zapewniają, że można je łatwo doczyścić. Dzięki tego typu nowinkom kolor biały nie jest straszny nawet w dziecięcym pokoju, gdzie artystyczne wizje na ścianach powstają niebywale często 😉 Co zrobić by kolor biały nie kojarzył się z nudą? Jak przełamać schematyczne myślenie na temat bieli? Prześledźcie przygotowane przez nas aranżacje i zakochajcie się w bieli już dziś!

bulldog hipster

Na pytanie jak najprościej przełamać biel, odpowiadamy: światłem, fakturą i kontrastem. Powyższa propozycja salonu w stylu loft spełnia wszystkie te warunki. Ciepłe światło nadaje wnętrzu przytulności, faktura ściany sprawia, iż kolor nie wydaje się jednolity, a barwny obraz dopełnia całości.

minimalizm wnętrze

Nawet jednolicie nie musi być nudno. Ta propozycja to ukłon w stronę eleganckiej, nowoczesnej kobiety.

wilk styl skandynawski wnętrze

Tęskniącym za naturą polecamy piękny salon w stylu skandynawskim. Drewno i biel to połączenie doskonałe. Doskonałą ozdobą takiego wnętrza będzie również obraz „Wataha leśnych szumów” dostępny w naszym sklepie internetowym.

pokój dziecięcy

Nie ma nic bardziej czystego niż nowe życie. Każdy z nas rodząc się jest białą, niezapisaną kartą. Dziecięcą niewinność doskonale oddaje również zaprezentowane powyżej wnętrze. Pomyślcie o tym, gdy będziecie urządzać pokój dla swojej pociechy.

wnętrze styl skandynawski

Jak rozgrzać zimne jak lód serce „Królowej śniegu” 😉 ? Radzimy, aby uczynić to ciepłem domowego ogniska. To propozycja dla wszystkich tych, którzy wątpili, że przy pomocy bieli można stworzyć przytulny domowy zakątek.

góry minimalizm obraz

Górskie wędrówki to okazja do wyciszenia się i kontemplacji. Spokój gór oddaje również nasza aranżacja salonu w stylu minimalistycznym. Zatrzymaj się na chwilę i daj sobie chwilę wytchnienia od codzienności.